Wim Claus wint 2e ronde Zomerschaak Tornado

Nadat Marcel Lever en Jurjo Hagen de prijzen op de eerste avond van het Zomerschaak van Tornado bij De Bombardon hadden veroverd, was het op de tweede avond Wim Claus, die op de eerste plaats eindigde. Met 14 punten had hij twee punten voorsprong op Ad Beekers en Peter Geurts. Het Zomerschaak is ook voor de jeugd. Dat bewees Tycho van Zuylen deze avond. Hij won twee partijen en realiseerde een remise in zijn eerste partij tegen Wim Nijs.

Met 17 schakers was het een druk bezochte schaakavond. De leden van Tornado waren zeer verheugd, dat Bernard Lippens zijn gezicht weer bij het Zomerschaak heeft laten zien en een snelschaakronde heeft meegedaan. Zijn gezondheid liet meer partijen nog niet toe, maar het schaken laat Bernard nog steeds niet los. Het Zomerschaak van Tornado is er op gericht om thuisblijvers tijdens de zomer in de maanden juli en augustus toch hun hobby of hun favoriete denksport te laten beoefenen. Het is voor de enige schaakvereniging in het Land van Maas en Waal ook een gelegenheid om nieuwe leden te winnen. Voor kleine sportverenigingen, zoals schaakvereniging Tornado, is het een prima gelegenheid om weer enkele nieuwe leden te verwelkomen. Tornado is een gezellige schaakvereniging, waar plezier en prestatie hand in hand gaan. In de maand juli wordt er nog twee keer geschaakt bij De Bombardon en daarna wordt er in de maand augustus geschaakt bij café De Bever in Beneden-Leeuwen. Op woensdag 1 augustus verzorgt de clubkampioen van Tornado, Rijk-Pieter Hofstede, een schaaksimultaan in Beneden-Leeuwen. Aan alle Maas en Waalse schakers een uitdaging om hem het vuur na aan de schenen te leggen op het bord met de 64 velden.

Eindstand na Ronde 2

1. Wim Claus 14
2. Ad Beekers 12
2. Peter Geurts 12
4. Wim Nijs 11
5. Geert van Tongeren 10
5. Christian Ruseler C 10
7. Stan Jacobs 9
7. Rijk-Pieter Hofstede 9
9. Tycho van Zuylen 8
9. Jaap Ettema 8
11. Marcel Lever 7
11. Hermie Wolvers 7
13. Alec Conner 5
13. John van Gelder 5
13. Jurjo Hagen 5
16 Bernard Lippens 3
16. Harrie Bouman 3
16. Anton van Kouwen 3

Plaats een reactie