KNSB wedstrijd tegen SMB3 uit op 4 november 2023

Op zaterdag 4 november moesten we tegen SMB 3. Daar aangekomen bleek het om een jeugdteam te gaan.

Aangezien Rijk-Pieter, Len en Stijn niet meekonden deze dag, 3 invallers geregeld. Gelukkig waren Freek, Thijmen en Peter wel beschikbaar.

SMB 1 en SMB 2, beide spelend in klassa 5B, hadden deze dag ook een thuiswedstrijd. Volle bak dus.

Om klokslag 13uur begon de wedstrijd en aan einde van de dag zal moeten blijken of we er klaar voor waren.

Klik verder voor verslagen en einduitslag…….

Stan Jacobs – Charles Peelen 0 – 1

Op bord 5 wist Stan met de witte stukken een mooie stelling op te bouwen tegen Charles Peelen. Maar ondanks een optisch overwicht wist Stan geen doorslaggevend voordeel te behalen. Na wat geschuif met torens en pionnen probeerde Charles dameruil af te dwingen. Stan ging hier niet op in, maar verloor hierdoor in de tijdnoodfase rond de 40e zet eerst één en toen nog een pion. Charles maakte geen fouten en manoeuvreerde zichzelf naar een gewonnen positie (0-1).

Max Cloosterman – Ron Noppen 0 – 1

Na een rustige opbouw, kreeg wit langzamerhand in het voordeel. Na twee remisevoorstellen, die ik maar vriendelijk heb afgeslagen, kon ik meer druk op zijn stelling krijgen en wist ik één van zijn lopers te winnen. Daarna volgde nog wat pionnen. Rest was rustig uitspelen. 0 – 1

Teun Cloosterman- Pieter van Dijk ½ – ½

Jeugdspelers zijn gevaarlijk qua openingen en dat bleek maar weer eens in deze wedstrijd. Teun trok volop ten strijde en opende de stelling volledig met f2-f4 met als intentie om verder op te stomen naar f6 met deze pion. Toren, paard en dame stonden op deze positie gericht om stelling van zwart om zeep te helpen. Gelukkig voor mij kwam het niet zover. Eerst druk op midden van stelling zorgde ervoor dat ik loper op f7 kon elimineren en zodoende met deze pion van f7 naar f6 kon spelen. Nog steeds niet lekker, maar in ieder geval dreiging weg. Teun snoepte in middenspel wel 1 pion weg, helaas kon ik deze niet terugpakken. Toen hij paard op g4 zette en geen afspeelmogelijkheden hiervoor meer had, besloot ik om h6-h4 te spelen. Hij offerde paard op g7 door pion te slaan. Stelling was in mijn voordeel. Teun wist echter door eeuwig schaak een remise te behalen.

SMB 3 Rating Tornado 1 Rating Ronde 2
Damen, J. (Josephine) 1760 Grundt de, M. (Marinus) 800 1 – 0
Verbruggen, G. (Gijs) 1720 Boske ten, F. (Freek) 0 1 – 0
Benthem van, J. (Jesper) 1406 Boelen, A. (Alexander) 1832 0 – 1
Freijse, M. (Mathias) 1520 Bakker, T. (Thijmen) 0 0 – 1
Peelen, C. (Charles) 1382 Jacobs, S. (Stan) 1602 1 – 0
Cloosterman, T. (Teun) 1442 Dijk van, P. (Pieter) 1462 ½ – ½
Cloosterman, M. (Max) 1030 Noppen, R. (Ron) 1475 0 – 1
Kerckhaert, P. (Pijke) 837 Geurts, P. (Peter) 1288 1 – 0
Gemiddelde Rating: 1387 Gemiddelde Rating: 1410 4½-3½