Knappe overwinning 3PC-team

Vrijdag 18 april werd de zesde ronde gespeeld door het drie-provincienteam. Thuis moest aangetreden worden tegen Koningswaal (Beuningen). Altijd een zware tegenstander. In de OSBO-competitie werd er dit seizoen, in de derde klasse, verloren met 3-2. Deze avond ging het echter een keer beter.

De wedstrijd begon zoals te doen gebruikelijk rond 20.15 uur. Het werd een spannende wedstrijd. Langzaam maar zeker leken de tekenen positief voor de Drutenaren. Jurjo Hagen stond aan bord 5 erg goed. Na het slaan van een vergiftigde pion won Jurjo de dame van Marinus Mulders. Ook Thijs (bord 4) leek met zijn doorgeschoven pion de winst te kunnen gaan pakken. Op de andere borden leek alles nog in evenwicht. Al was met name de stand bij de kanjers Rijk-Pieter Hofstede en Mark Agterberg op bord twee een geweldige chaos. Er stond van alles in en de dreigingen en penningen over en weer maakten het en onoverzichtelijke stand, waar bij het nog alle kanten op kon. RP offerde een kwaliteit voor een geweldig mooie aanval, maar hij moest blijven oppassen voor de tegenstoot van Mark. John en Stan stonden nog gelijk, maar ook daar was van alles mogelijk.

Na ruim twee uur spelen viel de eerste beslissing. Jurjo wist zijn materiële overwicht te verzilveren en bezorgde Tornado het eerste punt. Vijf minuten later bracht Thijs Banken het tweede punt binnen. Zijn vrijpion kon door Christian Russeler Colenbrander alleen ten koste van een loper tegengehouden worden. Dat stuk voordeel was in het eindspel doorslaggevend voor de winst (2-0).
Omdat enkele minuten later John Alblas aan bord 3 remise behaalde, tegen Gerrit Gerrits, was het eerste wedstrijdpunt al binnen. Stan en RP moesten proberen om de winst definitief veilig te stellen.

Helaas miste Rijk-Pieter in de eerder genoemde gecompliceerde stelling de winst. Omdat hij niet de beste voortzetting koos, strafte Mark dit genadeloos af (2,5 – 1,5). Henk van de Berg moest dus aan het eerste bord tegen Stan Jacobs een punt proberen te halen om een gelijkspel voor Koningswaal te behalen. Stan leek in het middenspel iets voordeel te hebben, maar ergens miste hij de winst. In het eindspel waren de beste kansen voor de Beuningaar, maar Stan verdedigde secuur en hield, zeker ook gezien de tijdnood, knap stand. Uiteindelijk moest Henk van de Berg berusten in remise. Hiermee was de winst voor Drutens trots veilig (3 – 2).

Met een derde plaats mogen de 3pc-schakers trots zijn. Tijdens de slotavond mogen in drie rapidpartijen, tegen de 3 G-teams: Gennep, Grave en Groesbeek) proberen deze plek te behouden. We zullen zien of dat gaat lukken.

 

Geef een reactie